Terör saldırısında CHP’li vekilin 5 yaşındaki yeğeni hayatını kaybetti

Gaziantep Karkamış’a terör örgütü tarafından gerçekleştirilen roketli saldırıda CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın 5 yaşındaki yeğeni hayatını kaybetti.

Terör saldırısında CHP’li vekilin 5 yaşındaki yeğeni hayatını kaybetti

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat Twitter hesabından şunları yazdı:

Yüreğimiz yanıyor. 

Gaziantep‘in Karkamış ilçesine hain terör örgütü tarafından düzenlenen roketsaldırısında yeğenimiz Hasan Karataş hayatını kaybetti. 

TERÖRE LANET OLSUN

Roketli saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı. Yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Neler yaşandı?

Gaziantep’in Karkamış ilçesine, Suriye’nin Ayn el-Arab bölgesindeki PKK/YPGli teröristlerce düzenlenen roketli saldırı sonucu biri öğretmen, biri çocuk 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. 2’si ağır 10 kişi de yaralandı. Saldırıda birçok ev, iş yeri ve araç hasar gördü.

Patlamanın oluşturduğu basınçla okulların ve roket ile havanların düştüğü bölgelerdeki ev ve işyerleri ile araçların da camları kırıldı. Karkamış Sınır Kapısı yakınında bulunan TIR da saldırının hedefi oldu.

Yakınına düşen roketin yangın çıkarmasıyla tır, kullanılamaz hale geldi. Bölge halkı, ev ve iş yerlerinin önünden cam kırıklarını ve şarapnel parçalarını toplamaya başladı.[BursaMuhalif]

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326