Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Toprak Kayması Felaketinin Ardından Şimdide Sızma Tehlikesi

Erzincan'daki toprak kayması felaketinin ardından bakanlık sızma tehlikesine karşı harekete geçti. İşte, detaylar...

Yayınlanma:

Erzincan’ın İliç ilçesinde yaşanan toprak kayması felaketi sonrasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamaya göre, Fırat Nehri’nde sızma riskiyle karşı karşıya kalındığı bildirildi.

Erzincan’ın İliç ilçesindeki toprak kayması felaketi, Sabırlı Deresi’nin Fırat Nehri’ne ulaştığı menfezin kapaklarının kapatılmasıyla kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yetkilileri, yaşanan felaketin ardından hızla harekete geçerek, nehrin kirlenme riskini minimize etmek için önlemler aldı.

İLGİLİ HABER Elbistan’da İşçi Konteynerlerinde Yangın: 11 Yaralı
Erzincan'daki toprak kayması felaketinin ardından bakanlık sızma tehlikesine karşı harekete geçti. İşte, detaylar...

Bakanlık sözcüsü, “Toprak kayması sırasında akan malzemenin Fırat Nehri’ne ulaşmasının engellenmesi amacıyla Sabırlı Deresi’nin Fırat Nehri’ne ulaştığı menfezin kapaklarını kapattırdık.” dedi. Ayrıca sahada arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü ve can kaybını en aza indirmek için tüm ekiplerin seferber olduğu belirtildi.

Yaşanan felaket sonrası İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 kişinin hala ulaşılamadığını ve 400 kişilik bir ekip tarafından arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler