Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Toyota 2023’te Küresel Araç Satışlarında Rekor Kırdı

Toyota Motor Corporation, 2023 yılında küresel düzeyde 11,23 milyon araç satışı gerçekleştirerek liderliğini korudu.

Yayınlanma:

Firmanın açıklamasına göre, önceki yıla kıyasla %7,2’lik bir artışla bu rakam, Toyota’nın şimdiye kadar elde ettiği en yüksek araç satışını temsil ediyor.

Elektrikli araç satışları dikkat çekici bir performans sergiledi ve 4 kat artarak 104 bin 18’e yükseldi. Hibrit modellerin satışları ise %31,4’lük bir artışla 3,42 milyona ulaştı. Daihatsu ve Hino gibi Toyota grubuna ait diğer markaların satışları da toplam rakama dahil edildi. Firmanın vurguladığına göre, “En yüksek satışları elde etmek hedefimiz değil; güvenlik ve kalite birinci önceliğimiz.”

İLGİLİ HABER Beklenen An Geldi! Togg’un T10X Modeli İçin Siparişler Açıldı
Toyota Motor Corporation, 2023 yılında küresel düzeyde 11,23 milyon araç satışı gerçekleştirerek liderliğini korudu.

Japonya merkezli otomotiv devi, resmi Kyodo ajansına göre en büyük rakibi Volkswagen AG’yi geride bırakarak 2023’te 9,24 milyon araç satışı gerçekleştirdi. Bu sonuçla Toyota, küresel satışlardaki liderliğini dördüncü yıl üst üste sürdürdü.

Ayrıca Toyota Motor’un 2023 yılında küresel araç üretimini %8,6 artırarak 11,52 milyona yükselttiği belirtildi. Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da artan taleplerin olumlu etkisiyle gerçekleşen üretim artışı, firmanın küresel başarı grafiğine katkı sağladı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler