Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

/

Pazartesi

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Twitter'da istifa dalgası sürüyor! Ofisler, geçici olarak kapatıldı

Elon Musk'ın satın aldığı Twitter, çok sayıda kişinin işten çıkarılması ve istifa etmesinin ardından ofislerini geçici olarak kapattı. Kararın sebebi açıklanmadı.

Yayınlanma:

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından işten çıkarmalar, tartışmalı yeni uygulamalar ve uzaktan çalışmaya son verilmesi ile gündeme gelen Twitter’ın ofisleri geçici olarak kapatıldı. Karara herhangi bir gerekçe gösterilmedi.

BBC News’un edindiği bilgiye göre, şirketten çalışanlara gönderilen mesajda, ofislerin şu andan itibaren geçerli olmak üzere 21 Kasım pazartesi gününe kadar kapatıldığı, çalışanların giriş kartlarının askıya alındığı belirtildi.

Mesajda bu kararın sebebi açıklanmazken, çalışanlardan gizli şirket bilgilerini sosyal medyada paylaşmamaları ve basın mensuplarıyla konuşmamaları istendi.

İLGİLİ HABER Xiaomi Redmi G Pro (2024) Oyun Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı
Elon Musk'ın satın aldığı Twitter, çok sayıda kişinin işten çıkarılması ve istifa etmesinin ardından ofislerini geçici olarak kapattı. Kararın sebebi açıklanmadı.

Karar, Elon Musk’ın çalışanlardan “uzun saatler çalışmayı taahhüt etmelerini veya işten ayrılmalarını” istemesinin ardından geldi. Washington Post’un haberine göre Musk, personele gönderdiği e-postada perşembe gününe kadar uzun saatler çalışma taahhüdünü vermeyen çalışanlara üç aylık kıdem tazminatı ödeneceğini söyledi.

Ofislerin pazartesiye kadar kapatılması kararı öncesinde, Musk’ın bu e-postasından sonra çok sayıda çalışan yeni şartları kabul etmeyerek işten ayrılmıştı. Çalışanlar, kararlarını Twitter üzerinden açıklamıştı.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler