Twitter "ortak tweet" özelliğini test etmeye başladı

Twitter, geçtiğimiz aylarda test etmeye başladığı 'ortak tweet' özelliğini ülkemize getirdi. Şu an yalnızca belli kullanıcıların kullanabildiği yeni özellik, arkadaşlarınızla birlikte tweet atmanıza olanak tanıyor.

Twitter "ortak tweet" özelliğini test etmeye başladı

Yakın zamanda Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, geçtiğimiz aylarda yepyeni bir özelliğin platforma geleceğini duyurmuş,

Kanada ve ABD gibi ülkelerde belli kullanıcılarda test etmeye başlamıştı. "CoTweets", yani "Ortak Tweetler" olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların birlikte tek bir tweet atmasına olanak tanıyordu. Şimdi ise yeni özelliğin Türkiye’de de kullanılmaya başladığı görüldü. Türkiye'deki bazı kullanıcılar, popüler sosyal medya platformundan ortaklaşa tweet atmaya başladı.

Ortak tweet nasıl kullanılacak?

Twitter’ın yeni özelliği, tweet oluşturma kısmının altında kalan bir simge üzerinden yapılıyor. Bu simgede iki profil görüntüsü var ve anlamı "ortak tweet" olarak geçiyor.

Kullanıcılar arkadaşlarıyla ortak tweet atmak istediklerinde kişilere davet gönderilecek. Davet kabul edilirse her iki kişide tweet paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2022, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326