Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

16°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

UEFA, Türkiye'nin adaylık dosyasını açıkladı

UEFA Yönetim Kurulu, 2024 Avrupa Şampiyonasını yönetmeye aday ülkelerin adaylık dosyalarını açıkladı.

Yayınlanma:
UEFA, Türkiye'nin adaylık dosyasını açıkladı

UEFA Yönetim Kurulunun 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasına (EURO 2024) ev sahipliği yapacak ülkeyi belirleyeceği 27 Eylül Perşembe günkü toplantısı öncesi, seçim süreci kapsamında adaylık dosyaları kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre, TFFnin EURO 2024’ü düzenlemek için hazırlayıp 26 Nisan 2018’de UEFA’ya sunduğu dosyada organizasyon ile ilgili statlar, ulaşım, hukuki-mali konular ve teknik altyapı gibi 12 başlıkta tüm detaylar yer alıyor.

“ŞAMPİYONAYI DÜZENLEMEYE HAZIRIZ”

Açıklamada görüşlerine yer verilen TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye’nin EURO 2024 dosyasında global bir adaylık vizyonu ortaya koyduğunu belirterek, “Yeni futbolseverlere ulaşmak, ticari gelirleri artırmak ve Avrupa futbolunun sınırlarını genişletmek temel hedeflerimiz. Devletimizin son yıllarda futbol altyapısına yaptığı yatırımlar sayesinde göz alıcı bir şampiyona düzenlemeye şimdiden hazırız.” değerlendirmesinde bulundu.

İLGİLİ HABER Elazığ’da Maden Ocağı Çöktü: İşçiler Göçük Altında Kaldı
UEFA Yönetim Kurulu, 2024 Avrupa Şampiyonasını yönetmeye aday ülkelerin adaylık dosyalarını açıkladı.

PERŞEMBE GÜNÜ BELLİ OLACAK

EURO 2024’e ev sahipliği yapma hakkı kazanan ülke, 27 Eylül Perşembe günü UEFA’nın Nyon’daki merkezinde TSİ 15.45’te başlayacak törende açıklanacak.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler