Vedat Milor saldırıya uğradı

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor, iş amaçlı gittiği Burgazada'da saldırıya uğradı. Fiziksel şiddete maruz kalan Vedat Milör, yaşadığı olayı Twitter hesabından duyurarak sitem etti.

Vedat Milor saldırıya uğradı

Yemek eleştirmeni Vedat Milor, iş amaçlı gittiği Burgazada'da bir restoran çalışanının uyardığı için fiziksel şiddete maruz kaldı. Yaşadığı olayı Twitter hesabından duyuran Milor, "Beni denize doğru itti. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi" dedi.

"BAŞIMDAN TATSIZ BİR OLAY GEÇTİ"

Vedat Milor, yaşadığı olayı şu sözlerle anlattı: "Burgazada'da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada'da rıhtıma yakın restoranlar Belediye'nin çizdiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

"SANA NE LAN, FAZLA KONUŞMA"

Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar.Restoranın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim. Ancak çalışan 'sana ne lan, fazla konuşma' diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı.

"BOYNUM KIRILABİLİRDİ"

Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin Belediye Başkan Yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi.

FARKINDA OLMADAN KAVGAYI KAYDA ALMIŞ

Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allah'tan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Amacım çete, dağ kanunlarına aynı şekilde yanıt vermek değil. O yüzden kötü yorum bırakma, bizzat arayıp taciz etme gibi yaklaşımlar doğru olmaz. Yapılması gereken şey belediyenin o bölgeyi geçişe uygun hale getirmesi."

YORUM EKLE
YORUMLAR
kime neye anlatırız ki
kime neye anlatırız ki - 4 yıl Önce

Muş ile değil, tekbir ile de değil, kötek ile dâhi yola gelmez olmuş güruh u ,kim islah edebilir Allah tan başka, çok geçmiş olsun, bunlara hiç sorgu sual sormayacaksın, bir ağaca bağlayacaksın, sonra da odunu bir güzel suyun altında ıslatıp ağırlaştırıp, bir güzel yapma diye yalvarışlarını dinlayeceksin, hem cahil garsonlarını hem de belediye başkanı başkan yardımcısını da, çünkü bunların anladığı dil sadece kötek, çünkü bunlar insan değil

SIRADAKİ HABER