Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Gündem

Zonguldak’ta Batan Geminin Mürettebatı Hala Bulunamadı

Zonguldak'ta batan geminin mürettebatı hala bulunamadı. Kuru yük gemisinin mürettebatından kayıp olan 7 kişinin bulunması için arama çalışmaları sürüyor.

Yayınlanma:

Karadeniz Ereğli ilçesinde, 19 Kasım 2023 tarihinde fırtına sebebiyle mendireğe çarparak batan “Kafkametler” adlı Türk bayraklı kaybolan geminin mürettebatı hala bulunamadı. Arama çalışmaları 78. gününde devam ediyor.

Erdemir liman bölgesi ve sahil şeridinde denizden çalışmalarına devam eden Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD ve diğer kurumlardan oluşan ekipler, kıyı şeridinde botlarla yoğun bir şekilde arama çalışmalarını sürdürüyor.

Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle batan geminin enkazını kaldırma işlemlerine ara verildi. Bu esnada aynı tarihte fırtınada ikiye bölündükten sonra karaya oturan Kamerun bayraklı “Pallada” adlı kargo gemisinin söküm işlemleri ise devam ediyor.

İLGİLİ HABER COVID-19 Aşısının İki Yeni Yan Etkisi Ortaya Çıktı
Zonguldak'ta batan geminin mürettebatı hala bulunamadı. Kuru yük gemisinin mürettebatından kayıp olan 7 kişinin bulunması için arama çalışmaları sürüyor.

19 Kasım 2023 tarihinde, Rusya’dan İzmir Aliağa Limanı’na yük taşıyan Türk bayraklı “Kafkametler” adlı kuru yük gemisi, Ereğli Limanı’ndan çıkarken fırtına nedeniyle askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemide bulunan 12 kişilik Türk mürettebattan 5’inin cesedi bulunmuştu.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler