Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

14°/

Pazar

13°/

Pazartesi

17°/

Salı

12°/

Çarşamba

12°/

Perşembe

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Bayram İkramiyesi 5 Bin TL Mi Olacak?

10 Nisan'daki Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere yönelik bayram ikramiyelerinde artış olabileceği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Yayınlanma:

Hükümetin Ramazan Bayramı öncesinde emekli bayram ikramiyesi ödeneklerini artıracağı iddiası gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “2024’ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz” açıklamasıyla konuyla ilgili beklentiler daha da arttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına yapılan zam kararını duyururken sarf ettiği “2024’ü emekliler yılı olarak ilan ediyoruz” sözleri, emekli ikramiyesi beklentilerini zirveye taşıdı.

Yılda 10 Bin TL İkramiye

2021’de 1000 liradan 1100 liraya yükselen bayram ikramiyesi için bu yıl daha büyük bir artış gündemde.

İLGİLİ HABER GençKart Başvuruları E-Devlet Üzerinden Alınmaya Başlandı
10 Nisan'daki Ramazan Bayramı öncesinde emeklilere yönelik bayram ikramiyelerinde artış olabileceği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Emekli ikramiyesinin 5 bin liraya yükseltilmesi iddiası, Ankara’da kulisleri hareketlendirdi. Bu iddiaya göre emeklilerin Ramazan ve Kurban bayramlarında aldıkları 2 bin liralık ikramiye 5 bin liraya çıkartılacak. Böylece yılda 4 bin liralık ikramiye alan emeklilerin bu tutarı 10 bin liraya yükselecek.

Milyonlarca emekli, bu yılın ilk ikramiyesini 10 Nisan’daki Ramazan Bayramı öncesinde alacak. Hükümetin emekli ikramiyelerini 5 bin liraya çıkartacak düzenlemeyi ise Mart ayına kadar Meclis’ten geçirmesi bekleniyor.

Emekliler Ne Diyor?

Show Haber’e konuşan bazı emekli vatandaşlar, ikramiyelerin 5 bin liraya yükseltilme ihtimalini az bulduklarını belirtti. Onlara göre verilen paranın alım gücü önemli ve şu anda fiyatların yerinde durması gerekiyor. Bir simit parasının dahi 10 liraya ulaştığı bir ortamda, 5 bin lira ikramiyenin yeterli olmadığını ifade ediyorlar.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler