Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cuma

19°/ 12°

Cumartesi

13°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

19°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

e-Devlet Üzerinden Olası Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Yapılabilecek

Son eklenen özelliklerle birlikte emekli adayları artık olası emekli maaşlarını e-Devlet üzerinden sorgulayabilecekler.

Yayınlanma:

Türkiye’nin dijital dönüşümünde yeni bir adım atılıyor. Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla e-Devlet portalına eklenen yeni özellik, emeklilik sürecindeki adayların olası emekli maaşlarını portal üzerinden sorgulamasına izin veriyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), milyonlarca emekli adayının yeni kök maaşlarını e-Devlet portalına yükledi. Bu adım, emeklilik sürecindeki vatandaşlara önemli bir kolaylık sağlayacak.

Olası Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı sorgulama işlemi, e-Devlet portalında basit adımlarla gerçekleştirilebilecek. İlk olarak, portal üzerinden giriş yapılıyor ve arama motoruna “Ne kadar emekli maaşı alırım?” yazılıyor. Karşınıza çıkan ilk seçenekteki “4A emekli aylık bilgisi hesaplama” seçeneğine tıkladıktan sonra istenen bilgileri girerek tahmini emekli maaşınızı ve diğer detayları görüntüleyebilirsiniz.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler