Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Instagram ve Threads Siyasi İçerikleri Sınırlayacak

Sosyal medya platformları Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlama kararı alarak kullanıcı deneyimini değiştirmeye hazırlanıyor.

Yayınlanma:

Instagram ve Threads, kullanıcı deneyimini siyasi haberlerden arındırmak amacıyla algoritmalarını güncellemeye karar verdi.

Meta’nın bir parçası olan Instagram ve Threads, siyasi içeriklerin yoğun olduğu alanlarda değişiklik yapma kararı aldı. Instagram CEO’su Adam Mosseri, daha önce yaptığı açıklamada, şirketin bu platformlarda siyasi içeriğin ağırlığını artırmayı düşünmediğini ve bu konuda Meta’nın da olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu belirtmişti.

Algoritma Güncellemesiyle Sınırlamalar Geliyor

Şirket, Instagram ve Threads’teki çeşitli alanlarda, özellikle Keşfet, Reels ve Öneriler gibi içerik önerdiği yerlerde, algoritma aracılığıyla siyasi içerikleri sınırlayacağını belirtiyor. Bu sınırlama, varsayılan olarak geçerli olacak ancak kullanıcılar istedikleri takdirde bu özelliği kapatabilecek ve siyasi içeriklere izin verebilecek.

İLGİLİ HABER 29 Şubat Tarihinde Nikah Daireleri Boş Kaldı
Sosyal medya platformları Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlama kararı alarak kullanıcı deneyimini değiştirmeye hazırlanıyor.

Bu algoritma güncellemesi, başlangıçta sadece iki uygulama üzerinde uygulanacak ancak şirket ilerleyen dönemde Facebook’u da bu kapsama dahil etmeyi planlıyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler