Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Renault’un Yeni SUV Modeli “Symbioz” Bahar Aylarında Tanıtılacak

Fransız otomotiv devi Renault, SUV ailesini genişleterek yeni C segment SUV modeli Symbioz aracının detaylarını paylaştı.

Yayınlanma:

Fransız otomobil üreticisi Renault, kompakt SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Captur ile Austral arasında konumlanacak olan yeni C-SUV modelinin ismi “Symbioz” olarak açıklandı. Otomobilin resmi tanıtımı ise 2024’ün bahar aylarında gerçekleşecek. Fransızca “symbiose” kelimesinden türetilen Symbioz, eski Yunanca’da “birlikte yaşamak” anlamına gelen “symbiosis” kelimesine dayanıyor.

Renault, yeni modelini tüm müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarladığını belirtiyor. Araç; markanın yeni tasarım dili, sürüş keyfi, geniş yaşam alanı ve E-Tech tam hibrit 145 motoruyla yakıt verimliliğini bir araya getiriyor.

Yeni Symbioz’un tasarımı, kaslı hatları ve sportif çizgileriyle dikkat çekiyor. Önde çıkıntılı burun kısmı, ince LED farlar ve etkileyici Clio’dan alınan bumerang şeklindeki gündüz farlarıyla ön plana çıkıyor.

İLGİLİ HABER GençKart Başvuruları E-Devlet Üzerinden Alınmaya Başlandı
Fransız otomotiv devi Renault, SUV ailesini genişleterek yeni C segment SUV modeli Symbioz aracının detaylarını paylaştı.

Arka tasarımda ise keskin geçişler ve dinamik hatlar öne çıkıyor özellikle geniş omuz çizgisi ve eğimli tavanıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

İç Mekanda Yenilikçi Dokunuşlar

Renault Symbioz’un iç mekanı da göz alıcı detaylarla dolu. Solarbay panoramik cam tavan, iç mekana doğal ışık akışını artırırken, PDCL teknolojisi sayesinde tek bir dokunuşla şeffaf ya da opak hale gelebiliyor. Bu da iç mekanda konfor ve ferahlık sağlıyor.

Yeni Renault Symbioz, E-Tech tam hibrit 145 motoruyla güçlendirilmiş. Bu motor seçeneği, yüksek yakıt verimliliği ve düşük emisyon değerleriyle çevreci bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Yeni Renault Symbioz’un resmi tanıtımı, 2024 bahar aylarında gerçekleşecek. Symbioz’un, Captur ile Austral arasındaki konumlanışıyla segmentte nasıl bir etki yaratacağı ise şimdiden merak konusu.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler