Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Yeni Haftada Sıcaklık Artışı Bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün güncel tahminlerine göre, yeni hafta boyunca Türkiye genelinde sıcaklık artışı yaşanıyor.

Yayınlanma:

Yeni haftada Türkiye genelinde sıcaklık artışı yaşanacak. Sıcaklıklar 5 ila 8 derece arasında artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre hafta boyunca az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor.

Haftanın ilk gününde İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz Bölgesi ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yağışlı bir hava öngörülüyor. Özellikle Karadeniz’in iç kesimleri, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor.

Başkentte Kısa Süreli Yağışlar, İstanbul ve İzmir’de Sıcaklık Artışı

Ankara’nın kuzey kesimlerinde pazartesi günü kısa süreli yağış görülecek. Ardından cuma gününe kadar yağış beklentisi düşerken sıcaklık 14 derece civarında seyredecek.

İLGİLİ HABER 29 Şubat Tarihinde Nikah Daireleri Boş Kaldı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün güncel tahminlerine göre, yeni hafta boyunca Türkiye genelinde sıcaklık artışı yaşanıyor.

İstanbul’da ise 3 gün boyunca yağış beklenmiyor, sıcaklık hafta sonuna kadar 17 derece olarak tahmin ediliyor. İzmir’de çarşamba ve perşembe günleri sağanak yağış görülecek, sıcaklık ise 19 dereceye yükselecek.

Denizlerde Rüzgar Etkili Olacak

Denizlerde ise haftanın ortasına kadar etkili rüzgarlar bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz’de fırtına uyarısı yapılırken Marmara, Ege ve Akdeniz’de orta kuvvette rüzgarların esmesi öngörülüyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler