Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

2024 Bayram İkramiyeleri Zamlandı! Emeklilere Büyük Sürpriz Açıklandı

Artan yaşam maliyetleri ve emeklilerin talepleri göz önüne alınarak, bayram ikramiyesi formülünde güncellemeler yapılıyor. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi geldi! Milyonlarca emekli için belirlenen bayram ikramiyesi tarihleri sonunda açıklandı. Bu sevindirici haberle birlikte, emeklilere umut ışığı doğdu. Ancak, bayram ikramiyesi için belirlenen tarihler arasında tercih yapmak gerekecek, çünkü iki farklı formül masada. İşte detaylar…

Emeklilere Bayram İkramiyesi ve Zamlı Tarihler Açıklandı

Maaş zammında memur emeklilerine yüzde 49,25’lik bir artış yapılırken, SSK ve Bağkur emeklilerine yapılan düzenlemeyle birlikte bu oran da yüzde 49,25 olarak belirlendi. Özellikle 6 aylık enflasyon farkının etkisiyle düşük kalan SSK ve Bağkur emeklileri için bu zam oranı yüzde 49,25’e çıkarılarak en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükseldi.

Ancak, hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan emekliler, zam oranının yanı sıra gözünü bayram ikramiyelerine çevirdi. Bu beklenen ikramiyeler, emeklilere ek bir maddi destek sağlayarak bayram coşkusunu artıracak.

İLGİLİ HABER Motorin Fiyatları Gece Yarısı İtibarıyla 1 Lira 35 Kuruş Düştü
Artan yaşam maliyetleri ve emeklilerin talepleri göz önüne alınarak, bayram ikramiyesi formülünde güncellemeler yapılıyor. Detaylar haberimizde!

Bayram İkramiyeleri 5 Bin TL’ye mi Çıkıyor?

Hükümet, bayram ikramiyelerindeki zam konusunda çalışmalarını sürdürürken, 2 bin TL’lik ikramiyenin 5 bin TL’ye çıkarılması veya alternatif olarak 3 bin TL artışın gündemde olduğu konuşuluyor. 2024 bayram ikramiyesi, Ramazan ve Kurban Bayramı’nda iki defa verilecek ve ödemelerin bayramdan önce yapılması planlanıyor. Bu zam hamlesi, vatandaşlar arasında büyük bir heyecan ve beklenti yarattı.

2024 Bayram İkramiyelerinde Zam Heyecanı

Yaklaşan 2024 yılında Ramazan Bayramı 10-12 Nisan, Kurban Bayramı ise 16-19 Haziran tarihlerine denk geliyor. Bu kapsamda, Ramazan Bayramı ikramiyesinin 1-9 Nisan, Kurban Bayramı ikramiyesinin ise 10-15 Haziran tarihine kadar ödenmesi öngörülüyor.

Zam olasılığı göz önünde bulundurularak, TBMM’ye yasa teklifi sunulması bekleniyor. Emekliler, 2024’te artan miktarlarda bayram ikramiyelerini alma beklentisi içinde bu gelişmeleri takip ediyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler