Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

2024 Doğum Yardımı Müjdesi! Aile Bakanlığından Destek Paketi Açıklandı

Aile Bakanlığı tarafından duyurulan 2024 sosyal yardım tarifelerine göre, bu yıl doğum yardımları büyük bir artışla vatandaşlara sunulacak. Detaylar Haberimizde!

Yayınlanma:

Türkiye’de sosyal yardım programlarının yönetimini üstlenen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşlara sağladığı desteklerden biri olan doğum yardımında 2024 ödemelerini belirledi. Bu önemli destek, nakit olarak ödenmekte ve Aile Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayımlanan bilgilerle birlikte vatandaşlara duyuruldu.

2024 Doğum Yardımı Zammı

Doğum yardımıyla ilgili, birçok vatandaş uzun zamandır Aile Bakanlığı’na itiraz ediyordu. Bu sosyal yardım konusunda bakanlık uzun süredir herhangi bir zam uygulamamıştı. Yıllardır aynı ödemelerin yapıldığı bir dönemde, 2024’te bir zam beklentisi vardı. Ancak bu beklenti karşılık bulmadı ve Aile Bakanlığı, bu yıl da aynı tutarlar üzerinden doğum yardımı ödemelerine devam etme kararı aldı.

Doğum Yardımı Tutarları Belli Oldu

Aile Bakanlığı, doğum yardımı ödemelerinde 2024 için herhangi bir değişiklik yapmayarak vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı. Yapılan açıklamaya göre, birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki her bir çocuk için ise 600 TL tutarında doğum yardımı ödemesi yapılacak. Bu tutarlar, her bir çocuk için tek seferlik olarak ödenirken, beklenen zam müjdesi bu yıl da gerçekleşmedi.

İLGİLİ HABER Et ve Süt Ürünleri Çok Al Az Öde A101 İNDİRİMİ! 25 Şubat 2024 A101 Aktüel Ürünler Kataloğu
Aile Bakanlığı tarafından duyurulan 2024 sosyal yardım tarifelerine göre, bu yıl doğum yardımları büyük bir artışla vatandaşlara sunulacak. Detaylar Haberimizde!

Doğum Yardımı Şartları Belli Oldu

Aile Bakanlığı’nın doğum yardımı programının kuralları merak konusu oldu. Gelir sınırlaması olmaksızın, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra dünyaya gelen her minik, bu yardımdan faydalanabilecek. Türk vatandaşı ya da Mavi Kart sahibi olmanız yeterli. Başvuruda öncelik annelerde, ancak sağlık durumu uygun olmayan annelerin yerine babalar da adımlarını atabilirler.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler