Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

2024 SSK ve Bağ-Kur Emekli Maaş Farkları Yattı mı? Yeni Ek Zam Ne Zaman Yatacak?

Emeklilere güzel haber geldi. Zamlı maaş farklarının ödeneceği tarih duyuruldu. Peki, emekli maaş farkları yattı mı, yeni ek zam ne zaman yatacak?

Yayınlanma:

Emekli maaş farkları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamaya göre, emeklilere yüzde 49,25 zam yapılacak. Müjdeli haber sonrasında SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklileri, maaş farklarının ödeneceği tarihi sorguluyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan çalışmaya göre en düşük emekli maaşı 10 bin TL olacak ve ek zam farkları da belirlendi. Bakan Işıkhan tarafından yapılan açıklamada, zamlı maaş farklarının ödeneceği tarih duyuruldu. İşte detaylar…

Emeklilere 2024 Ocak zamları sonucunda yüzde 49,25 zam yapıldı. Tüm emeklilerin zam tutarları eşitlendikten sonra, şimdi ek zamlı maaş farklarının ödeneceği tarihler merak konusu. En düşük emekli maaşının 10 bin TL olması ve emekli maaşlarına ilave zammı içeren çalışma Resmi Gazete’de yayımlandı. Emekli maaş farkları yattı mı ve ek zam farkı ne zaman hesaplara yatacak?

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
Emeklilere güzel haber geldi. Zamlı maaş farklarının ödeneceği tarih duyuruldu. Peki, emekli maaş farkları yattı mı, yeni ek zam ne zaman yatacak?

Emekli Maaşlarında Yeni Dönem Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan önemli kanun teklifi ile en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye çıkarılırken, emekli maaşlarına ilave zam yapılması öngörüldü. Bu güncelleme, emeklilere maddi anlamda önemli bir destek sağlayacak. Detaylar ve ödeme tarihleri belli oldu.

Emekli Maaş Zam Farkları Ne Zaman Yatacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye ek zam maaş farklarının ödeneceği tarihleri sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Işıkhan’ın açıklamasına göre:

  • SSK kapsamında emekli olan vatandaşlar için ödemeler 6 Şubat’ta gerçekleştirilecek.
  • Bağ-Kur kapsamında emekli olan vatandaşlar için ödemeler 7 Şubat’ta gerçekleştirilecek.

Bakan Işıkhan, kıymetli emeklilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

2024 Ocak Emekli Maaşları

Yüzde 49,25 zam oranı uygulandığında, emekli maaşları şu şekilde güncellendi:

  • 7,750 TL maaş alan emekli: 11,566 TL
  • 10,000 TL maaş alan emekli: 14,925 TL
  • 13,500 TL maaş alan emekli: 20,148 TL
  • 15,000 TL maaş alan emekli: 22,387 TL
  • 17,500 TL maaş alan emekli: 26,118 TL

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler