Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Ankara’da Okul Servisi Ücretleri %15 Zamlandı

Ankara'da öğrenci taşıyan servislerin ücret tarifesi, şubat ayından itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 15 oranında arttı.

Yayınlanma:

Ankara’da okul servisi ücretleri, şubat ayı itibariyle geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında artırıldı. Ankara Valiliği izni ve Ankara Esnaf Sanatkarlar Odalar Birliği kararıyla belirlenen yeni tarifeye göre en kısa mesafe servis ücreti 11 bin 960 TL olarak belirlenirken, en uzun mesafe ücreti ise 17 bin 720 TL’yi aştı.

Ankara’da okul servisi ücretlerine yapılan yüzde 15’lik zam, veliler arasında tartışma yarattı. En uzun mesafe servis ücretinin 17 bin 720 TL olarak belirlenmesi birçok veliyi zor durumda bıraktı. Bazı veliler, bu yüksek ücretin eğitim masraflarını artırarak aile bütçelerine olumsuz etki yapacağını belirterek itirazda bulundu.

Zammın Gerekçesi Ne?

Ankara Valiliği, okul servis ücretlerine yapılan yüzde 15’lik zamla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, servis ücretlerine yapılan zammın; yakıt fiyatlarındaki artış, araç bakım masrafları ve sürücü maaşlarındaki artış gibi operasyonel giderlerin etkisiyle gerçekleştirildiği belirtildi. Valilik, velilerden anlayış beklediğini ifade etti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler