Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Bakan açıkladı! 2 yıl ödemesiz 3.125 TL Taksitle FAİZSİZ 150.000 kredi başvuruları başlıyor

Aylardır beklenen FAİZSİZ 150.000 TL başvuruları başlıyor. Bakandan son dakika müjdesi geldi.

Yayınlanma:

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 150.000 TL Faizsiz kredi başvuruları başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başvuruların başlayacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen faizsiz kredi imkanı gerçek oluyor. 150.000 TL Faizsiz kredi başvuruları resmen başlıyor. Aile ve Sosyla Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş son dakika faizsiz kredi duyurusu için tarih geldi!

FAİZSİZ KREDİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR!

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Aylardır beklenen FAİZSİZ 150.000 TL başvuruları başlıyor. Bakandan son dakika müjdesi geldi.

150.000 TL FAizsiz kredi başvuruları tarihini Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş verdi. Bakan “Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu’nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız ve daha sonra tüm Türkiye’ye açacağımız Aile ve Gençlik Fonu’na başvuruları 15 Şubat’tan itibaren almaya başlayacağız.” dedi.

15 Şubat’ta başvurular nasıl yapılacak?

Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, başvuruların nasıl yapılacağını da açıkladı. “Faizsiz kredi başvurularını deprem bölgesindeki vatandaşlarımız 15 Şubat’tan itibaren yapabilecekler. Bu başvuruları bakanlığımızın web sitesi üzerinden ve e-devlet aracılığı ile alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak olan gençlerimize faizsiz kredi desteği vereceğiz. Gençlerimiz bu kredi ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecekler.” ifadelerini kullandı.

150.000 tL FAİZSİZ Krediden kimler yararlanacak?

150.000 TL Faizsiz krediden yararlanacak vatandaşların kim olduğu belli oldu. 2 yıl geri ödemesiz olarak verilecek kredi de 48 ay vade uygulanacak. 150.000 TL FAizsiz kreid çekenler 2 yıl sonra 3.125 TL taksitle kredi ödemesi yapacak ve 4 yılda krediyi kapatabilecek. FAİZSİZ kredi için belirli koşullar açıklancak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı , Aile ve Gençlik Fonuna gelirlerinin bir kısmını aktaracak. Toplanacak bu para FAİZSİZ Kredi olarak vatandaşa verilecek.

author avatar
Berkay Yılmaz Finans Editörü
Haberin Adresi sitesinde ekonomi ve finans alanında yazılar yazıyorum. Hobilerim kitap okumak, yüzmek ve seyahat etmek. Ekonomi ve finansa dair tüm gelişmeleri haberinadresi.com ziyaretçilerine ulaştırmaya çalışıyorum.

İlgili Haberler