Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Başvuru Şartları Açıklandı! Emeklilere Doğalgaz, Fatura ve Kira Yardımı Kapıda!

Emekliler için müjdeli bir haber var! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, doğalgaz, fatura ve kira yardımı yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın girişimi ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamalarıyla, 4A, 4B ve 4C kapsamındaki milyonlarca emekli vatandaşa doğalgaz, fatura ve kira yardımı yapılacağı duyuruldu. Bu yardımların, emekli maaşlarındaki zamların alım gücüne etki etmemesi nedeniyle yapıldığı belirtiliyor.  İşte emeklilere fatura ve kira yardımı başvuru ve detayları…

Emeklilere Doğalgaz ve Et Desteği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öncülüğünde başlatılan emekli desteği çalışmaları kapsamında, Ankara’da ikamet eden emekli vatandaşlara yönelik 900 TL değerinde doğalgaz ve et desteği sağlanıyor. İhtiyaç sahibi emeklilere yönelik doğalgaz desteği miktarı 500 TL, et desteği ise aylık 400 TL olarak belirlenmiştir. Bu desteklerle emeklilere umut verilirken, Ankara’da yaşayan emekli vatandaşların maddi sıkıntılarının bir nebze olsun hafifletilmesi amaçlanıyor.

Emeklilere Yeni Destek Müjdesi

Mansur Yavaş, emeklilere yönelik önemli bir müjdeyi duyurdu. Doğalgaz ve et desteğinin yanı sıra, 27.569 emekliye 6. kez 1.000 TL nakdi destek sağlanacağını açıkladı. Başvuruların kabul edileceği kanallar arasında belediyeler ve resmi internet adresi bulunuyor.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Emekliler için müjdeli bir haber var! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, doğalgaz, fatura ve kira yardımı yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Fatura ve Kira Yardımı Yolda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilere yönelik yeni bir destek programı üzerinde Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile işbirliği yapıyor. Bu program kapsamında emeklilere fatura ve kira desteği sağlanması planlanıyor. Henüz resmi açıklama yapılmamış olsa da, bu desteğin emekliler için büyük bir ekonomik rahatlama sağlayacağı öngörülüyor. Detaylar resmi açıklama sonrasında duyurulacak.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler