Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Benzin Gece Yarısı 95 Kuruş Zamlandı

Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların etkisiyle Türkiye'de benzin fiyatları gece yarısı yapılan 95 kuruşluk zammın ardından rekor bir seviyeye ulaştı

Yayınlanma:

Benzin ve motorin fiyatları, Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların etkisiyle sürekli değişiyor. Son günlerde indirim ve zam haberleriyle sıkça gündeme gelen fiyatlar, bu kez gece yarısı yapılan 95 kuruşluk bir zam ile sürücüleri üzdü.

Gece yarısı gerçekleşen zam sonrasında, başkent Ankara ve İzmir’de benzinin litre fiyatı 40 lirayı aştı. İstanbul’da ise benzinin litre fiyatı 39 lirayı geçti.

Motorine Gelen Zamın Ardından Benzinde de Artış

Sadece 2 gün önce motorine yapılan zamın ardından, bugün benzin fiyatlarında da önemli bir artış yaşandı. Litre başına ortalama 95 kuruşluk zammın yansımasıyla, Türkiye genelinde benzin fiyatları rekor seviyelere ulaştı.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Brent petrol fiyatlarındaki dalgalanmaların etkisiyle Türkiye'de benzin fiyatları gece yarısı yapılan 95 kuruşluk zammın ardından rekor bir seviyeye ulaştı

Zam sonrasında İstanbul Avrupa yakasında benzinin litresi 39.35 lira, Ankara’da 40 lira, İzmir’de 40.24 lira, Adana’da 40.62 lira, Bursa’da 40.08 lira, Antalya’da 40.72 lira, Diyarbakır’da ise 40.93 lira oldu. Bu durum, sürücülerin yakıt masraflarında ciddi bir artış anlamına geliyor.

 

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler