Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Borsa İstanbul Yeni Haftaya Yeni Rekorlarla Başladı

Borsa İstanbul, yeni haftaya rekor bir başlangıç yaparak yatırımcılara pozitif bir momentum sundu.

Yayınlanma:

Bugün Borsa İstanbul, yeni bir rekora imza atarak haftaya yükselişle başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 88,25 puan ve yüzde 0,98 değer kazanarak 9.134,22 puana yükseldi.

Sektörlerin Performansı Bankacılık endeksi yüzde 0,96 ve holding endeksi yüzde 1,03 artış kaydederken, sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,50 ile madencilik sektörü oldu.

En çok kaybettiren yüzde 0,41 ile spor sektörü olarak belirlendi.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Borsa İstanbul, yeni haftaya rekor bir başlangıç yaparak yatırımcılara pozitif bir momentum sundu.

Cuma günü, Borsa İstanbul’da yüzde 1,07 değer kazancıyla 9.045,97 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirdi.

Analizler ve Beklentiler

Analistlere göre küresel pay piyasalarında, ABD’de enflasyon başta olmak üzere yoğun makroekonomik veri takviminin takip edileceği haftaya temkinli bir başlangıç yapıldı. Özellikle, Türkiye’nin 5 yıllık kredi risk primindeki düşüş eğilimi dikkat çekti. CDS, haftaya 311 baz puandan başladı.

Bugün, yurt içinde işsizlik oranı, yurt dışında ise ABD’de hazine bütçe dengesi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.200 ve 9.300 seviyelerinin direnç, 9.100 ve 9.000 puanın destek konumunda olduğunu ifade etti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler