Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Çalışanlara Büyük Maaş Artışı! Yüzde 120 Zamla En Düşük Maaş Rekor Kırdı

Yeni yıl yerel seçim heyecanı dorukta. Belediyelerden çalışanlara büyük zamlar gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

31 Mart’taki yerel seçimlere sayılı günler kala, pek çok il ve ilçede belediye başkanlarından gelen zam açıklamaları gündemi sarsıyor. İşçi maaşlarındaki artışlar, seçim atmosferini iyice kızıştırarak vatandaşların dikkatini çekiyor.

Belediye koridorlarından yükselen bu zamların yanı sıra, çalışanlara sağlanacak ek avantajlar ve sosyal haklar da merak konusu haline geldi. Bu gelişmeler, hem çalışanların hem de halkın gözlerini seçimlere çevirmesine neden oluyor.

2024 Türkiye’nin yerel seçim öncesi sahnesinde, mevcut belediye liderleri ve başkan adayları arasındaki çekişme kızıştı. Belediye başkan adayları, seçimi kazanabilmek adına halka sundukları vaatlerle kampanyalarını hızlandırırken, mevcut liderler de tekrar seçilebilmek için müjdelerini duyurmaktan geri durmuyor. Bu seçim hazırlıkları sürecinde ortaya çıkan rekabet, belediye çalışanlarının da lehine bir gelişme olarak öne çıkıyor.

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
Yeni yıl yerel seçim heyecanı dorukta. Belediyelerden çalışanlara büyük zamlar gelmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde!

Başkan adayları, vaatlerini sergilerken, mevcut liderler ise rekabetin içine işçi maaşlarına yönelik zam açıklamalarıyla karışıyor. Birçok il ve ilçede, belediye çalışanlarına sunulan zamların geçmiş yıllara göre oldukça dikkat çekici bir artış göstermesi, seçim öncesinde büyük bir ilgi uyandırıyor. Ekonomik sözler, yerel seçim atmosferine renk katarken, her iki tarafın da stratejik hamleleri seçmenlerin dikkatini çekiyor.

Belediye Maaşları Zamlandı

Şehzadeler Belediyesi’nde çalışan personelin maaşlarına önemli bir zam yapıldı. Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında gerçekleşen toplu sözleşme törenine, Başkan Ömer Faruk Çelik, AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Hizmet-İş Sendikası Kurucu ve Onursal Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve Manisa Şube Başkanları katıldı. Bu anlaşma, belediye çalışanlarına sağlanan maaş artışlarıyla dikkat çekerken, Şehzadeler Belediyesi’nin işçi haklarına verdiği önemi bir kez daha vurguladı.

Belediye Şirketi İşçilerine Yüzde 148 Zam

Belediye şirketi işçilerine son bir yılda uygulanan toplu sözleşme ek protokolü, maaşlara yüzde 148’lik bir zam getirdi. Bu artışla birlikte en düşük maaş, 27 bin TL seviyesine yükseldi.

En Düşük Maaş 36 Bin 187 TL’ye Yükseldi

Son toplu sözleşme kapsamında kadrolu işçilere yüzde 120 oranında zam yapılırken, maaşlarda dikkat çeken bir artış yaşandı. En düşük maaş, bu etkileyici zam oranıyla birlikte 36 bin 187 TL seviyesine yükseldi.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler