Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Devlet Faturanıza Ortak Oluyor! 3’te 2’si Devletten 3’te 1’i Cebinizden Çıkacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan müjde geldi! Az gelirli vatandaşlara elektrik faturası desteği verilecek. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlara yönelik önemli bir adım attı! Yapılan açıklamaya göre, dar gelirli ailelere elektrik faturası desteği sağlanacak. Bu kapsamda, 750 TL’lik bir elektrik faturasının 500 TL’si desteklenerek karşılanacak. Böylece, vatandaşlar enerji maliyetlerinde önemli bir rahatlama yaşayacak.

Bu destek programından düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi haneler ile cihaza bağımlı hastaların bulunduğu haneler faydalanabilecek. Böylece, sosyal yardım alan ve özel ihtiyaçlara sahip olan hanelere yönelik yapılan bu destek, daha fazla vatandaşın maddi anlamda rahatlamasını sağlayacak.

Elektrik Faturası Başvuru Şartları ve Detaylar

Vatandaşlar, kimlik belgesi ve elektrik faturası ile en yakın PTT şubesine başvuran hak sahipleri, bu destekten kolayca yararlanabiliyor. Kronik hastalar için ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapılması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuru sürecini mümkün olduğunca basitleştirerek, destekten yararlanmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmayı hedefliyor.

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan müjde geldi! Az gelirli vatandaşlara elektrik faturası desteği verilecek. Detaylar haberimizde!

Elektrik Faturası Destek Miktarları

Destek miktarları, hanenin aylık gelirine göre çeşitleniyor. Aylık geliri asgari ücretin üçte birinden az olan hanelere 750 TL, aylık geliri asgari ücretin üçte birinden fazla ancak asgari ücretin iki katına kadar olan hanelere 500 TL, aylık geliri asgari ücretin iki katından fazla olan hanelere ise 250 TL destek sağlanacak.

Ödemeler Hızla Yaklaşıyor

Elektrik faturası desteği, faturanın son ödeme tarihini takip eden ay içinde PTT şubelerinden hak sahiplerine ödenecek. Bu sayede, destek miktarları hızlı ve etkili bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak, vatandaşların enerji maliyetlerindeki yükü hafifletilmiş olacak.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler