Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Dolar Haftanın İlk Gününe Yükselişle Başladı

Dolar yeni haftaya değer kazancıyla başladı ve 30,5520 seviyesinden işlem görüyor. Cuma günü gösterdiği yüzde 0,57'lik artışın ardından bu sabah da yükselişini sürdürdü.

Yayınlanma:

Dolar/TL, yeni haftaya değer kazancıyla başlamaya devam ediyor. Pazartesi gününe 30,5520 seviyesinden işlem görerek başlayan dolar/TL, Cuma günündeki yükseliş eğilimini sürdürüyor.

Cuma gününü yüzde 0,57’lik bir artışla 30,5100’den tamamlayan dolar/TL, haftanın ilk işlem saatlerinde yüzde 0,1 değer kazancıyla 30,5520’den işlem görüyor.

Aynı dakikalarda avro/TL önceki kapanışının hemen üzerinde 32,9190’dan işlem görürken, sterlin/TL yüzde 0,1 artışla 38,5400 seviyesinden satılıyor.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Dolar yeni haftaya değer kazancıyla başladı ve 30,5520 seviyesinden işlem görüyor. Cuma günü gösterdiği yüzde 0,57'lik artışın ardından bu sabah da yükselişini sürdürdü.

Dolar Endeksi Yükseliyor

Dolar endeksi ise şu sıralarda yüzde 0,1’lik bir artışla 11 Aralık’tan bu yana en yüksek seviye olan 104,1 seviyesinde bulunuyor. Analistlere göre ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimine başlayacağı tarihe ilişkin belirsizlikler, varlık fiyatları üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

ABD ekonomisinde resesyon endişelerinin azalmasına rağmen, Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz indirimine ilişkin açıklamaları piyasalarda belirsizlik yaratmış durumda. Powell, mart ayının faiz indirimleri için erken olduğunu belirtirken, faiz indirimine başlama tarihinin enflasyonla mücadelede kritik bir faktör olduğunu vurguladı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler