Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

17°/ 11°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

15°/

Cuma

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Ev Sahibi Olmanın Tam Zamanı! Bankaların Dev Buluşmasıyla En Düşük Faizli Konut Kredisi Sizi Bekliyor

Faizlerle başa çıkamayanlara devletten müjdeli haber geldi. Yepyeni konut kredisi fırsatları duyuruldu. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

14 banka imzasıyla birlikte, sıra dışı bir finansal fırsat sizi bekliyor! %0.60 faiz oranıyla sunulan 3 milyon TL’ye kadar Konut Kredisi kampanyasıyla yepyeni bir müjde sizleri bekliyor. Merkez Bankası’nın uyguladığı sıkı para politikası nedeniyle politika faiz oranlarında yaşanan yükselme, bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarına da yansımıştı. Ancak, şimdi bu bankaların ortak imzasıyla sizlere sunulan avantajlı faiz oranlarıyla ev sahibi olmak artık hayal değil.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

Kentsel dönüşüm konut kredisi, “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamında afet riski taşıyan yapıların yeniden inşa edilmesini destekleyen özel bir finansman imkanıdır. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından sağlanan faiz desteği ile bu kredi, afet riski altındaki alanlarda bulunan veya teknik raporlarla riskli yapı olarak tespit edilen gayrimenkul sahiplerine sunulmaktadır.

Konut Kredisi Veren Bankalar Belli Oldu

Hayalinizdeki konut için Kentsel Dönüşüm Kredisi almak artık daha kolay! İşte size bu avantajlı finansmanı sunan bazı önde gelen bankalar:

İLGİLİ HABER Devletten Büyük Müjde! Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 500.000 TL Destek
Faizlerle başa çıkamayanlara devletten müjdeli haber geldi. Yepyeni konut kredisi fırsatları duyuruldu. Detaylar haberimizde!

Halkbank
Vakıfbank
İş Bankası
Denizbank
Akbank
Yapı Kredi Bankası
TEB
Garanti BBVA Bankası
ING Bank
Türkiye Finans
QNB Finansbank
Şekerbank
Burgan Bank
HSBC Bank

Ev sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmek için bu bankalardan birini tercih edebilir, uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile konut sahibi olabilirsiniz.

Yüzde 0,60 Faiz Oranıyla Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

Kentsel dönüşüm konut kredisinde devlet desteğiyle sağlanan cazip faiz oranı, yüzde 0,60 seviyesine yükseltildi. Banka tarafından sunulan kredi miktarının 600 baz puanı devlet tarafından karşılanırken, geri kalan tutar ev sahibi tarafından karşılanacak. Bu özel kredi fırsatında hak sahipleri için belirlenen maksimum kredi limiti ise 3 milyon TL. Evinizi kentsel dönüşümle güvence altına almak artık daha erişilebilir.

Kentsel dönüşüm konut kredisi almak isteyen kişiler, başvurularını hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirler. Bu özel krediye başvurmak için seçenekler arasında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın il/ilçe şube müdürlükleri veya e-Devlet platformu bulunmaktadır.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler