Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu? Şubat 2024 Evde Bakım Maaşı Ödemeleri

İhtiyaç sahibi vatandaşlara her ay düzenli olarak sunulan evde bakım maaşları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan zamla beraber Şubat'ta hesaplara aktarılacak. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Şubat ayıyla birlikte evde bakım maaşlarına yapılan zam, vatandaşların dikkatini çekiyor. Artık evde bakım maaşları 7.608 liraya yükseldi. Bu önemli gelişme, ihtiyaç sahiplerinin dikkatle takip ettiği bir konu haline geldi. Şubat ayı ödemeleri ne zaman yatırılacak? İşte detaylar…

Şubat Ayı Evde Bakım Maaşı Ödemeleri

Evde bakım maaşları, genelde her ayın 15 ila 31’i arasında hesaplara aktarılıyor. Bu sebeple, Şubat’ta evde bakım maaşı ödemelerinin 15 Şubat itibarıyla hesaplara yatırılması tahmin ediliyor. Ancak, ödemelerin bankalara göre farklılık gösterebileceğini unutmamak önemlidir.

Evde Bakım Maaşlarına Büyük Zam

Memur maaşlarındaki zamla birlikte, evde bakım maaşlarına da yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. Bu güncellemeyle, evde bakım desteği miktarı 5 bin 98 liradan 7 bin 608 liraya yükseldi.

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
İhtiyaç sahibi vatandaşlara her ay düzenli olarak sunulan evde bakım maaşları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan zamla beraber Şubat'ta hesaplara aktarılacak. Detaylar haberimizde!

Evde Bakım Maaşları Bu Ay Yatıyor

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, zamlı evde bakım maaşlarının yatırılacağı tarihi duyurdu. Bakan Göktaş, “Şubat ayından itibaren söz konusu aylık ödemelerini artışlı bir şekilde hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız.” dedi. Bu müjdeli haberle birlikte, zamlı evde bakım maaşları, şubat maaşlarıyla birlikte hak sahiplerine ödenecek.

Evde Bakım Maaşlarınızı Anında Kontrol Edin

Evde bakım maaşlarınızı sorgulamak artık çok daha kolay! e-Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfası üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla giriş yaparak evde bakım maaşlarının ödeme durumunu anında öğrenebilirler.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler