Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cuma

19°/ 12°

Cumartesi

13°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

19°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

İş ve Nakit Destek Aynı Kapıda! Aile Bakanlığı’nın Yeni Projesiyle İhtiyaç Sahiplerine 6.667 TL’lik Destek

İhtiyaç sahibi ailelere müjde! Aile Bakanlığı yeni projesi ile hem iş buluyor hem de 6.667 TL nakit yardım yapıyor.

Yayınlanma:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye’deki ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısını azaltmak için önemli bir projeye başladı. Bu proje, ihtiyaç sahiplerine özel imkanlar sunarak gelirlerini artırmayı hedefliyor ve böylece bu ailelerin ihtiyaç sahipliği statüsünden çıkmasını sağlıyor. Bu kapsamda, sosyal yardıma muhtaç olan vatandaşların sayısında önemli bir azalma bekleniyor.

Aile Bakanlığı İhtiyaç Sahiplerine Yeni Bir Soluk Getiriyor

Aile Bakanlığı, düzenli olarak sosyal yardım sağladığı veya ihtiyaç sahipliği kriterlerine sahip aileler üzerinde yeni bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında, belirlenen ailelerin ekonomik durumları iyileştirilecek. 18-55 yaş aralığındaki hanelerde yaşayan vatandaşlar ayrıca değerlendirmeye tabi tutulacak.

İŞKUR ve Aile Bakanlığı İş Birliği Yapıyor

Aile Bakanlığı ile İŞKUR arasındaki yeni iş birliği kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerde çalışma potansiyeline sahip bireyler İŞKUR’a kaydedilecek. İŞKUR, bu kişilere danışman atanacak ve uygun iş fırsatlarını araştırarak iş bulmalarına yardımcı olacak. İş görüşmeleri düzenlenerek işe giriş süreçlerinde destek sağlanacak.

İLGİLİ HABER Motorin Fiyatları Gece Yarısı İtibarıyla 1 Lira 35 Kuruş Düştü
İhtiyaç sahibi ailelere müjde! Aile Bakanlığı yeni projesi ile hem iş buluyor hem de 6.667 TL nakit yardım yapıyor.

İşe Girenler En Az 17.002 TL Maaşla Güvende

İŞKUR aracılığıyla işe girenler en az asgari ücret olan 17.002 TL maaş alacaklar. Bu maaş, çalışanların ve ailelerinin yaşam standartlarını yükseltmeye yardımcı olacak. Ayrıca, işe alınan vatandaşlar sosyal güvenceye kavuşacaklar, böylece gelecekleri için daha güvende olacaklar.

Aile Bakanlığı’ndan Ek Nakit Desteği

Aile Bakanlığı, yeni projenin bir parçası olarak işe başlayanlara ek bir nakit desteği sağlayacak. Her işe giren vatandaşa tek seferlik olarak 6.667 TL nakit yardım yapılacak. Bu sayede vatandaşlar, düzenli bir gelire ek olarak Aile Bakanlığı’ndan ekonomik destek alacaklar

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler