Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

İstanbul’da Fiyat Artışında Köprü Geçiş Ücretleri Zirvede

İstanbul'da yaşanan ekonomik değişimleri takip eden İstanbul Ticaret Odası, ocak ayına dair fiyat artışları ve düşüşlerini açıkladı.

Yayınlanma:

İstanbul’da yaşanan ekonomik değişimler, Ocak ayında köprü geçiş ücretlerinde önemli bir artışı beraberinde getirdi. İstanbul Ticaret Odası’nın açıkladığı verilere göre ulaştırma harcamaları grubunda yer alan köprü geçiş ücreti, fiyatında %76,74’lük bir artışla dikkat çekti. Bu artış, şehirdeki ulaşım maliyetlerinde ciddi bir yükümlülük oluşturdu.

İstanbul Ticaret Odası’nın raporuna göre Ocak ayında fiyatında en fazla artış yaşanan ürünler arasında sağlık harcamaları da öne çıktı.

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
İstanbul'da yaşanan ekonomik değişimleri takip eden İstanbul Ticaret Odası, ocak ayına dair fiyat artışları ve düşüşlerini açıkladı.

Diş tedavi ücretleri %56,39, kapıcı ücretleri %49,11 ve şehirlerarası otobüs bilet ücretleri %45,12 arttı. Sağlık hizmetleriyle ilgili diğer kalemler de dikkate değer bir yükseliş yaşadı.

Azalış Gösteren Ürünler

Öte yandan, giyim ve gıda gibi sektörlerde de fiyatlarda düşüşler gözlendi. Özellikle erkek giyiminde yer alan gömleklerde %13,92’lik bir indirim yaşandı. Takım elbiseler %9,04, ceketler %8,17, portakallar %7,46, ve otel konaklama ücretleri %4,67 oranında düşüş gösterdi.

İstanbul Ticaret Odası, şeffaflık ve bilgilendirme amacıyla her ay piyasalardaki değişimleri açıklıyor. Ocak ayında İstanbul’da yaşanan bu fiyat hareketliliği, İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi’nde yer alan 242 ürün arasında önemli bir değişimi yansıtmış oldu.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler