Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Kredi Rüzgarı Esiyor! Akbank Milyonluk Kredisinin Taksit Tablosunu Güncelledi

Akbank, konut kredisi arayışında olanları sevindiriyor! Konut kredisi almak isteyenler Akbank'ın konut kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Detaylar Haberimizde!

Yayınlanma:

Son yıllarda kira fiyatlarındaki hızlı yükseliş ve ev sahipleriyle yaşanan sorunlar, kiracıları kendi evlerine sahip olma arayışına yönlendiriyor. Ayrıca, yatırım amaçlı konut almak isteyen birçok kişi de bulunuyor. Bu vatandaşlar, ev sahibi olma planlarını gerçekleştirmek için konut kredisi kullanmayı düşünüyorlar. Ancak, konut kredisi maliyetlerindeki artışlar, insanları daha dikkatli hesaplamalar yapmaya zorluyor.

Düşük Faizli Konut Kredisi Fırsatı

Son dönemde konut kredisi kampanyalarını değerlendirenlerin tercihi netleşiyor: Akbank! Bankacılık sektörünün en düşük faizli konut kredisini sunan Akbank, müşterilerine avantajlı koşullarda ev sahibi olma imkanı tanıyor. Bu avantajlarla, Akbank’ın konut kredisi başvurularında büyük bir artış yaşanıyor.

Aylık Yüzde 2,80 Faizle Konut Kredisi

Konut kredisi faiz oranları her geçen gün yükselirken, Akbank müşterilerine özel bir fırsat sunuyor. Kamu bankalarının yüzde 4’e yaklaşan faizleri ve bazı özel bankaların yüzde 5’i aşan oranlarına karşın, Akbank konut kredisinde aylık yüzde 2,80 faizle dikkat çekiyor.

İLGİLİ HABER Halkbank Emekli Maaşlarını Alanlar İçin 100.000 TL Ödeyecek! Hem Borçları Kapatmak İçin Hem İhtiyaç için alın!
Akbank, konut kredisi arayışında olanları sevindiriyor! Konut kredisi almak isteyenler Akbank'ın konut kredisi faiz oranlarını araştırmaya başladı. Detaylar Haberimizde!

Akbank’tan Konut Kredisi Vadesi

Bankaların genelde 120 aya kadar vade sunduğu konut kredilerinde, Akbank farklı bir yaklaşım benimsiyor. BDDK talimatlarına ek olarak, Akbank müşterilerinin yaşına göre vade sistemini uyguluyor. Müşterinin yaşı ile konut kredisi vadesinin toplamı 70’i geçmemesi şartıyla, yaşa özel vade seçenekleri sunuluyor. Bu uygulama ile 60 yaş altındaki müşterilere ise herhangi bir kısıtlama getirilmiyor.

1,5 Milyon TL Konut Kredisi Maliyet Hesaplaması

Aylık yüzde 2,80 faiz oranı ile hesaplanan 120 ay vadeli 1,5 Milyon TL konut kredisi, müşterilere ayda sadece 43.585 TL taksit ödeme imkanı sunuyor. Bu düşük taksitlerle birlikte, kredinin toplam maliyeti 5,2 Milyon TL’ye ulaşıyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler