Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

MÜJDE! Bugün İtibariyle Banka Hesabınıza 4.196 TL Yatırıldı! Hesabınızı Kontrol Edin

Uzun bir bekleyişin ardından, merakla beklenen haber sonunda geldi! Şubat ayı ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Hak sahiplerinin paraları bugün itibariyle hesaplarına yatırıldı. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Yeni yılın il ayında memur maaşlarına eklenen zamla birlikte yaşlı ve engelli aylıkları da artış gösterdi. Bakan Göktaş, bu sevindirici haberleri kamuoyuna duyurdu. İşte detaylar…

Zamlı Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplara Yatırıldı

Zamlı yaşlı ve engelli aylıkları Şubat ayında hesaplara aktarıldı. Bakan Göktaş, bu ay yapılan artışın yaşlı aylıklarında %50’ye yaklaştığını vurguladı. Artık yaşlılar için aylık miktarı 2.348 liradan 3.504 liraya yükseldi. Ayrıca, %40-69 arası engelli oranına sahip bireylerin aylıkları ile 18 yaş altı engelli yakınlarına ödenen aylık da artış gösterdi.

Şubat Ayında 6.3 Milyar Lira Aylık Ödendi

Bakan Göktaş, Türkiye’deki yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik önemli bir adım attı. Şubat ayı itibariyle, ocak ayındaki farkla birlikte yaşlı ve engelli aylıklarını ödediklerini açıkladı. Bu anlamlı hamle kapsamında, hesaplara tam 6.3 milyar lira tutarında aylık yatırıldı.

İLGİLİ HABER Motorin Fiyatları Gece Yarısı İtibarıyla 1 Lira 35 Kuruş Düştü
Uzun bir bekleyişin ardından, merakla beklenen haber sonunda geldi! Şubat ayı ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Hak sahiplerinin paraları bugün itibariyle hesaplarına yatırıldı. Detaylar haberimizde!

Engelli Aylıklarında Büyük Artış

Bakan Göktaş’ın açıklamalarıyla engelli vatandaşların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik önemli bir adım atıldı. Yüzde 70 ve üzeri engelli raporuna sahip olanların aylıklarında büyük bir artış yaşandı. Aylıkların 2.811 liradan 4.196 liraya yükselmesi, devletin engelli bireylere yönelik duyarlılığının ve sosyal sorumluluk anlayışının somut bir göstergesi olarak öne çıkıyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler