Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

PTT’den Her Hanenin Yüzünü Güldürecek Destek Geldi! Özel Yardım Başlıyor

PTT, toplumsal sorumluluk anlayışıyla dar gelirli ailelere destek olacak yeni bir sosyal yardım programını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

PTT, toplumsal sorumluluk bilinciyle dar gelirli ailelere destek olmak amacıyla yeni bir sosyal yardım programını başlatıyor. Bu özel program dahilinde, her hane başına 2.000 TL’lik maddi destek sunulacak. PTT’nin bu anlamlı adımı, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik rahatlık getirmeyi hedefliyor. İşte detaylar…

Her Hanenin Hesabına 2.000 TL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde yürütülen yeni sosyal yardım programı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere her ay 2.000 TL’lik özel destek sağlayacak. Özellikle okula giden çocukları bulunan ailelere yönelik planlanan bu yardım programı, PTT tarafından duyuruldu. Başvurular e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek ve aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na da başvuru imkanı sunulacak.

Sosyal Yardımda Kriter Belli Oldu

Aile Bakanlığı’nın sunduğu sosyal yardımlardan yararlanabilmek için temel başvuru şartı, hane geliridir. Başvurular, hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması şartına uygunsa kabul edilecektir. Bu kriterlere uygun başvurular, Aile Bakanlığı tarafından titizlikle değerlendirilecek ve olumlu sonuçlanan başvurulara düzenli maaş bağlanacaktır. Başvuru koşulları ve değerlendirme süreci, sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen bireyler için önem arz etmektedir.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
PTT, toplumsal sorumluluk anlayışıyla dar gelirli ailelere destek olacak yeni bir sosyal yardım programını duyurdu. Detaylar haberimizde!

PTT Üzerinden Sosyal Yardım Yolda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen sosyal yardımlar, genellikle PTT aracılığıyla yapılmaktadır. Yardımlardan faydalanmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Aylık olarak düzenlenen ödemeler, ihtiyaç sahibi ailelerin PTT kartlarına yatırılacaktır.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler