Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Ramazan Kolisi Fiyatları Uçtu! Geçen Yıla Göre Yüzde 300’lük Fiyat Artışıyla Rekor Kırıldı

Ramazan ayına az bir zaman kala vatandaşların merakla beklediği ramazan kolisi destekleri duyurulmaya başlandı.

Yayınlanma:

Ramazan ayına yaklaşırken, tüketiciler ramazan kolileriyle ilgili araştırmalarını hızlandırdı. Ancak, marketler ve internet alışveriş siteleri tarafından duyurulan ramazan kolisi desteklerinde geçen seneye göre artan fiyatlar dikkat çekiyor.

Ramazan kolisi fiyatlarındaki yıllık enflasyonun 5 katı oranındaki artışlar nedeniyle, bu durum “Ramazan enflasyonu” olarak adlandırılmaya başlandı. 2024 yılında enflasyonun yükselmesi, dar ve orta gelirli kesimi endişelendiriyor. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar mutfaklarını nasıl dolduracaklarını düşünüyorlar. Yıllardır devam eden ramazan kolisi destekleri, bu yıl fiyat artışları nedeniyle aynı düzeyde sunulamayabilir. Marketler, koli fiyatlarını yavaş yavaş açıklarken, geçen seneye göre artışın yüzde 300 civarında olduğu görülüyor.

İLGİLİ HABER Halkbank’tan 2 Milyon TL’ye Kadar Konut Kredisi! Aylık Taksitler Şimdi Açıklandı
Ramazan ayına az bir zaman kala vatandaşların merakla beklediği ramazan kolisi destekleri duyurulmaya başlandı.

Ramazan Kolisi Fiyatları Rekor Seviyelere Ulaştı

Ramazan kolisi fiyatları, yeni yıl zamlarıyla birlikte rekor seviyelere ulaştı. Geçen sene 150 TL civarında olan en düşük gıda kolisi fiyatı, şimdi 600 TL’ye kadar çıktı. 24 ürün içeren gıda kolileri ise 189 TL’den 950 TL’ye kadar yükseldi. Bazı kolilerin fiyatı ise 1350 TL’ye kadar çıkıyor.

İçerisindeki gıdaların fiyatları da dudak uçuklatıyor. Örneğin, geçen sene 25 TL civarında olan ayçiçek yağı şimdi 67 TL’ye yükseldi. Aynı şekilde, 9 TL’ye satılan unun fiyatı da yaklaşık 30 TL’ye kadar çıktı. Bu fiyat artışları, tüketicileri endişelendirirken, ramazan alışverişlerinde ciddi bir bütçe sıkıntısı yaşanmasına neden oluyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler