Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Rekor Ödemeler Yolda! Bir Hafta Sonra Hesaplarınıza 7.609 TL Yatacak

Bu ay itibarıyla memur maaşlarındaki zam, evde bakım maaşlarına da yansıdı. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar, artan ödemelerle rahat bir nefes alacak.

Yayınlanma:

Şubat ayı itibarıyla, yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç bireyleri bakan vatandaşlara verilen evde bakım maaşı önemli bir artışla yeniden düzenlendi. Ödemeler, geçen aya göre %49,25 artışla gerçekleşecek. Bu güncelleme, evde bakım hizmeti verenler arasında memnuniyetle karşılandı ve maddi desteklerini artırdı.

Evde Bakım Maaşı Büyük Artışla Yenilendi

Evde bakım maaşı alanların ödemeleri, 5.098 TL’den 7.609 TL’ye yükseldi. Bu muazzam artış, vatandaşların maddi durumlarına olumlu bir etki sağlayacak. Memur maaşlarındaki zam, Ocak ile Haziran ayları arasında geçerli olacak yeni evde bakım maaşlarını da içeriyor.

Zamlı Evde Bakım Maaşları Yolda

Evde bakım maaşı, her ayın 15’inden itibaren ödeniyor. Bu ayın ödemeleri, 15 Şubat’ta başlayacak ve hak sahiplerinin hesaplarına yansıtılacak. Ocak ayında güncellenen zamlı evde bakım maaşları, bu ay itibarıyla uygulanmaya başlanacak. Emekliler ve bakım verenler, bu güncellemeyle maddi olarak rahat nefes alacaklarını bilmekle birlikte, 15 Şubat itibariyle artan maaşlarını heyecanla bekliyor.

İLGİLİ HABER Gece 23:59’dan sonra başlıyor! TC kimlik son rakamlarına göre 20.000 TL nakit dağıtılıyor!
Bu ay itibarıyla memur maaşlarındaki zam, evde bakım maaşlarına da yansıdı. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar, artan ödemelerle rahat bir nefes alacak.

SMS ile Ziraat Katılım Bankası’ndan Sorgulayabilirsiniz

Evde bakım aylığı alanlar için ödemelerinizi sorgulamak artık çok kolay! Ziraat Katılım Bankası’nı kullanarak cep telefonlarınızdan “BAKIYE” yazıp, 4747’ye SMS göndererek bakiye takibini gerçekleştirebilirsiniz. Bu basit yöntemle, maaşlarınızı hızlıca kontrol edebilir ve hesabınızdaki güncel durumu anlık olarak öğrenebilirsiniz. Üstelik bu hizmet, her ayın 15’inden itibaren yapılan ödemeleri takip etmenize olanak tanıyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler