Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Sanayide Çalışan Kişi Sayısı 4 Milyona Ulaştı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) yayımladığı verilere göre ülkedeki sanayi sektöründe çalışan sayısı yüzde 1.9 artarak 4 milyona ulaştı.

Yayınlanma:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin son raporuna göre Türkiye’de sanayide çalışan kişi sayısı önemli ölçüde arttı. Yapılan değerlendirmeye göre sanayide çalışanların sayısı %1.9’luk bir artışla 4 milyonu aştı.

TOBB’nin yayınladığı rapora göre ocak ayında onaylanan sanayi kapasite raporu sayısında yıllık bazda %9.4’lük bir azalma yaşandı. Rapora göre geçen yılın aynı dönemine göre kapasite raporu sayısı 4 bin 678’e geriledi.

En Fazla Rapor İstanbul, Ankara ve Bursa’dan

Ülke genelinde en fazla kapasite raporu düzenlenen iller sıralamasında İstanbul, Ankara ve Bursa öne çıkıyor. İstanbul, 1359 raporla başı çekerken, Ankara 308 ve Bursa 302 raporla sıralamada yerini aldı.

İLGİLİ HABER Motorin Fiyatları Gece Yarısı İtibarıyla 1 Lira 35 Kuruş Düştü
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) yayımladığı verilere göre ülkedeki sanayi sektöründe çalışan sayısı yüzde 1.9 artarak 4 milyona ulaştı.

TOBB Sanayi Veri Tabanı’ndaki aktif kapasite raporlarının sayısı da dikkat çekici bir artış gösterdi. Ocak 2023’te 96 bin 941 olan rapor sayısı, geçen ay %0.4’lük bir yükselişle 97 bin 330’a ulaştı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler