Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SSK ve Bağ-Kur Emeklisine Büyük Müjde! 7 Bin TL’lik Seyyanen Zamda Büyük Gelişme

Ocak zammı açıklandı, ancak emeklileri tatmin etmedi. Yeni düzenleme ile maaşlara ek zam geldi. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

Ekonomideki artan enflasyonun en çok hissedildiği kesim olan emekliler için beklenen haber geldi. Emeklilerin yaşadığı maddi sıkıntılar her geçen gün büyürken, gözler 2024’ün ilk 6 ayına çevrildi. Ocak ayında açıklanan zam oranıyla birlikte emeklilere 7 bin TL’lik sürpriz ek zam geliyor!

TÜİK’in enflasyon rakamları doğrultusunda, memur ve memur emeklilerine öngörülen yüzde 49,25’lik zam oranı, SSK ve Bağkur emeklileri için yüzde 37,50 olarak belirlenmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrasında yüzde 5 ek zam açıklaması, kamuoyunda yoğun tepki toplamıştı. Bu tepkilerin ardından, emeklilere yönelik zam oranı eşitlenerek yüzde 49,25’e çekilmişti.

Sosyal Sigorta Kanunu Değişiklik Teklifi

İLGİLİ HABER Cumhurbaşkanı Açıkladı! Maaş Almanız Durumunda Emekli Maaşınıza 4000 TL İlave Ödeme
Ocak zammı açıklandı, ancak emeklileri tatmin etmedi. Yeni düzenleme ile maaşlara ek zam geldi. Detaylar haberimizde!

Amasya Milletvekili Reşat KARAGÖZ liderliğindeki Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, meclise sunuldu. Teklifin özü, en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine çıkarılması talebini içermektedir. Bu durumda, 2024 yılı için belirlenen 10 bin TL olan en düşük emekli aylığına 7 bin TL’lik bir zam eklenmiş olacak. Eğer teklif onaylanırsa, emeklilere yönelik önemli bir düzenleme hayata geçirilmiş olacak.

Emekli Maaşlarına 7 Bin TL Seyyanen Zam

Emekli maaşlarına 7 bin TL seyyanen zam gelecek mi? 2024’te planlanan düzenleme, emeklilere önemli bir artış getirebilir. Ancak kanun teklifinin yasalaşabilmesi için iktidarın da desteği gerekiyor. CHP’nin yetersiz milletvekili sayısı, meclis görüşmesinde kritik bir rol oynayacak. Emeklilerin beklediği zam konusundaki gelişmeler, meclis kararına bağlı olarak şekillenecek.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler