Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cumartesi

19°/ 10°

Pazar

18°/ 11°

Pazartesi

16°/ 10°

Salı

13°/

Çarşamba

16°/

Perşembe

17°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

TOKİ’den Müjde! 6 İlde TOKİ’nin E-Devlet İle Ev Satışı Başladı

TOKİ'nin son açıklamasına göre, 6 ilde uygun taksitlerle ev sahibi olma fırsatı başladı! Bu program, daha fazla vatandaşın konut sahibi olmasını sağlamak amacıyla hayata geçiriliyor. Detaylar haberimizde!

Yayınlanma:

TOKİ, 6 farklı ilde uygun fiyatlarla ev satış başvurularını başlattı. Son dakika açıklamasına göre, TOKİ’nin 5 bin TL taksitlerle ev satışına başladığı ve vatandaşların bu projeye başvurabilecekleri duyuruldu. Projede yer alan 2+1 ve 3+1 evlerin merak edilen fiyatlarına dair detaylar da paylaşıldı. İşte merak edilen evlerin detayları…

TOKİ Uygun Fiyatlarla Ev Satışına Başladı

TOKİ, ekonomik taksit seçenekleriyle ev sahibi olma fırsatı sunuyor! Başvurular 6 ilde başladı ve 5 bin TL’den başlayan taksitlerle ev alma imkanı tanınıyor. Ancak, başvuruda bulunacak vatandaşların belirli koşulları yerine getirmeleri gerekiyor. Bu koşullar arasında, başvuru yapan kişinin, eşi ve velayeti altındaki çocuklarıyla birlikte tapuda kayıtlı bağımsız bir konuta sahip olmaması ve daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması bulunuyor. Ayrıca, başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak veya il nüfusuna kayıtlı olmak gerekiyor.

İLGİLİ HABER Kentsel Dönüşümde Dev Adım! 1,5 Milyon TL Destek Paketi Resmi Gazete’de Yayımlandı
TOKİ'nin son açıklamasına göre, 6 ilde uygun taksitlerle ev sahibi olma fırsatı başladı! Bu program, daha fazla vatandaşın konut sahibi olmasını sağlamak amacıyla hayata geçiriliyor. Detaylar haberimizde!

TOKİ Başvuru Şartları

Başvuru sahiplerinin Türk vatandaşı olması ve 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Her bir hane halkı için yalnızca bir başvuru yapılabilirken, birden fazla başvuru geçersiz sayılacaktır. Başvuru şartları arasında aylık hane halkı gelirinin net 34 bin TL’yi aşmaması bulunmaktadır. Bu gelir hesaplamasında, başvuru sahibi, eşi ve velayeti altındaki çocukların aldıkları tüm yardımlar da dikkate alınmaktadır.

TOKİ’den E-Devlet Üzerinden Ev Satışı

TOKİ, e-Devlet üzerinden gerçekleştirdiği ev satışları ile Ankara, Erzurum, Kastamonu, Sivas, Yozgat ve Karaman illerinde konut fırsatı sunuyor. Bu adım, ekonomik taksit seçenekleri ile ev sahibi olma imkanını vatandaşlara sunmayı amaçlıyor.

author avatar
Hazal Çuvalcı haber editörü
4 Mart 1999 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Akdeniz Üniversitesinde tamamladım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2020 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde editör olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler