Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Uşak’ta Ekmeğe Zam Geldi

Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (UESOB) ile Fırıncılar ve Unlu Madde İmalatçıları Esnaf Odası, ekmeğe zam yaparak fiyatları yeniden belirledi.

Yayınlanma:

3 Şubat itibariyle Uşak’ta ekmeğe zam geldi. Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (UESOB) ile Fırıncılar ve Unlu Madde İmalatçıları Esnaf Odası tarafından yapılan artışla birlikte 250 gram ekmek 10 TL’den satılmaya başlandı.

Asgari ücret, memur ve emekli ücretlerindeki artışların yankıları sürerken Uşak’ta da ekmeğe gelen zam haberleri vatandaşları endişelendiriyor. Daha önce 230 gramı 8 TL’den satılan ekmek, yapılan gramaj artışıyla birlikte 250 gram olarak paketlenerek 10 TL’ye yükseldi.

Ekonomik Koşullar ve Malzeme Fiyatları Etkili

İLGİLİ HABER Motorin Fiyatları Gece Yarısı İtibarıyla 1 Lira 35 Kuruş Düştü
Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (UESOB) ile Fırıncılar ve Unlu Madde İmalatçıları Esnaf Odası, ekmeğe zam yaparak fiyatları yeniden belirledi.

Bu zam kararıyla ilgili bilgi veren Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (UESOB) yetkilileri, ekmeğe yapılan zamın ekonomik koşullar ve malzeme fiyatlarındaki artışlar göz önüne alınarak alındığını belirtti. Yetkililer, gramaj artışına giderek ekmekte kalite düşürülmeden zam uygulandığını vurguladı.

Zam kararının ardından bugün itibariyle fırınlarda satışa sunulan ekmekler, yeni fiyatlarıyla raflardaki yerini aldı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler