Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

16°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

14°/

Çarşamba

/

Perşembe

10°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

ABD’de Askeri Helikopter Düştü: 5 Deniz Piyadesi Öldü

ABD'nin California eyaletinde, Las Vegas yakınlarından havalanan ve bir süre haber alınamayan askeri helikopterde bulunan 5 deniz piyadesinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Yayınlanma:

ABD’nin California eyaletinde Las Vegas yakınından havalanan ve dün haber alınamayan askeri helikopterin içinde bulunan 5 deniz piyadesinin hayatını kaybettiği doğrulandı. Askeri helikopter, varması gereken Miramar Deniz Piyadeleri Hava İstasyonuna ulaşamadan, San Diego şehir merkezinin yaklaşık 56 kilometre doğusundaki dağlık bir bölgeye düştü.

Deniz Kuvvetleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, helikopterdeki 5 askerin cesetlerine ulaşmak için devam eden çalışmaların sürdüğü belirtildi. Ayrıca “Askerlik hizmetinin doğasında olan riskleri anlasak da herhangi bir can kaybı her zaman zordur” ifadesi kullanılarak hayatını kaybeden askerlere duyulan üzüntü dile getirildi.

Beyaz Saray’dan yayımlanan yazılı açıklamada, 5 deniz piyadesinin ailelerine başsağlığı dilendi ve olayla ilgili incelemelerin devam ettiği bildirildi. Helikopterin düşüşüne ilişkin detaylı araştırmaların sürdüğü belirtilirken bölgede yapılan arama kurtarma çalışmalarının titizlikle devam ettiği vurgulandı.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler