Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Ateşkes İçin Hamas Ön Onay Verdi

Katar Dışişleri Bakanlığı, Hamas'ın Gazze'deki ateşkes anlaşmasına "ön onayı" verdiğini duyurdu. Bu açıklama, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken geldi.

Yayınlanma:

Fransız haber ajansı AFP’nin aktardığına göre Hamas İsrail ile yeni rehine takası anlaşmasına “ön onay” verdi. Katar Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hamas’ın Gazze’deki çatışmaların bir süre durması ve esir takasını içeren ateşkes anlaşmasına olumlu yaklaştığı belirtildi. Resmi yanıtın beklenmekte olduğu ifade edildi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Savaş Kabinesi ve Güvenlik Kabinesi üyeleriyle bir araya gelerek ateşkes konusunu ele alacak. Toplantılarda Hamas ile olası esir takası ve geçici ateşkesin detayları masaya yatırılacak.

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani’nin verdiği bilgiye göre Paris’te gerçekleşen toplantıda ABD, İsrail, Mısır ve Katar yetkilileri arasında Gazze’de ateşkes ve esir takası konularında müzakereler yapıldı.

İLGİLİ HABER İsrail Saldırılarında 7 İsrailli Rehine Daha Hayatını Kaybetti
Katar Dışişleri Bakanlığı, Hamas'ın Gazze'deki ateşkes anlaşmasına "ön onayı" verdiğini duyurdu. Bu açıklama, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken geldi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ateşkes ve esir takası konusunda çerçevenin oluştuğunu özellikle esir takası konusunda somut ilerleme kaydedildiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Gazze’deki çatışmalara ara vermek amacıyla Kasım 2023’te yapılan 4 günlük “insani ara”da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir serbest bırakılmıştı.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler