Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Belçika’da Çiftçiler Tarım Politikalarını Protesto Ediyor

Belçika'da çiftçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto etmek amacıyla Başbakan Alexander De Croo'nun evinin yolunu kapattı.

Yayınlanma:

Belçika’da çiftçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto etmek amacıyla başbakanın evinin yolunu kapattı. Daha iyi koşullar talep eden çiftçiler, traktörleriyle girişi engelledi.

Başbakan De Croo, protestocularla görüştükten sonra çiftçileri tarım sorunları konusunda yapılacak toplantıya davet etti. Görüşmenin ardından eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Bu olay, geçtiğimiz Şubat ayında Brüksel’de düzenlenen Avrupa Birliği Liderler Zirvesi sırasında gerçekleşen büyük çiftçi protestolarının bir devamıydı.

İLGİLİ HABER Gazzeliler Gıda Ve Suya Erişemiyor
Belçika'da çiftçiler, hükümetin tarım politikalarını protesto etmek amacıyla Başbakan Alexander De Croo'nun evinin yolunu kapattı.

Çiftçiler, Avrupa Parlamentosu binasının önünde tekerlek ve odun yakarak çevreye zarar vermiş, ayrıca taş, yumurta ve torpil fırlatmışlardı.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler