Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Dubai Dünyada Uçan Taksi Hizmeti Veren İlk Şehir Oldu

dünyada uçan taksi hizmeti sunan ilk şehir Dubai oldu. Dubai artık pilot ve dört yolcu taşıyabilen sıfır emisyonlu uçan taksilere ev sahipliği yapacak.

Yayınlanma:

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) bünyesinde, uçan taksi hizmeti sunan ilk şehir olarak tarihe geçti. BAE’nin resmi haber ajansı WAM tarafından yapılan açıklamaya göre Dubai’nin gökyüzünde uçan taksi projesi, çevre dostu ve sıfır emisyonlu araçlarla gerçekleştirilecek.

Uçan taksi, pilot dahil olmak üzere 4 yolcu taşıma kapasitesine sahip. Sahip olduğu yüksek teknoloji ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çeken araç, 161 kilometreye kadar uçuş menziline ve saatte 320 kilometre maksimum hıza sahip.

İLGİLİ HABER Şiddetli Yağışlar Pakistan’ı Vurdu: 17 Ölü, 23 Yaralı
dünyada uçan taksi hizmeti sunan ilk şehir Dubai oldu. Dubai artık pilot ve dört yolcu taşıyabilen sıfır emisyonlu uçan taksilere ev sahipliği yapacak.

Dubai’nin çeşitli bölgelerine yayılan 4 istasyonuyla uçan taksi hizmeti Dubai Uluslararası Havaalanı yakınında, şehir merkezindeki Downtown’da, Dubai Marina’da ve Palm Jumeirah’da verilecek. Bu istasyonlar arasındaki en uzak mesafe olan Dubai Uluslararası Havaalanı ile Palm Jumeirah arasındaki yolculuk süresi, uçan taksi ile sadece 10 dakikaya kadar inecek.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler