Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Cuma

19°/ 12°

Cumartesi

13°/ 10°

Pazar

13°/

Pazartesi

19°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Fransa’da Filistin Devletinin Tanınması İçin Önerge Meclise Sunulacak

Fransa'da muhalefette bulunan Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi meclise "Fransa'nın Filistin devletini tanıması çağrısı" yapan bir önerge sunmaya hazırlanıyor.

Yayınlanma:

Fransa’da LFI Meclis Grup Başkanvekili Mathilde Panot, partisinin haftalık basın toplantısında, Filistin’deki kritik eşiklerin aşıldığını ve bölgedeki durumdan kaygı duyduklarını ifade etti. Panot, partisinin, Fransa’nın Filistin devletini tanıma çağrısını içeren önergeyi bugün meclise sunacaklarını açıkladı.

Söz konusu önerge çerçevesinde, Fransa’nın Filistin devletini Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında da tanımasını talep edeceklerini belirten Panot, bugün mecliste Gazze’den dönen Fransız doktor heyetiyle bir araya geleceklerini açıkladı.

Panot, “İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, tüm Filistin halkından Gazze’nin güneyine sığınmalarını istemesinin ardından 1,4 milyon Filistinli Refah’ta mahsur kaldı.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER Gazze’deki İnsani Kriz Büyüyor: 7 Çocuk Daha Açlıktan Öldü
Fransa'da muhalefette bulunan Boyun Eğmeyen Fransa (LFI) Partisi meclise "Fransa'nın Filistin devletini tanıması çağrısı" yapan bir önerge sunmaya hazırlanıyor.

Önceden “kırmızı bir çizgi” olarak nitelendirilen Refah şehrine artık Netanyahu’nun saldırı başlattığını ifade eden Panot, tüm kuruluşların, Refah’taki bu saldırıların “kan gölüne” dönüşeceğini vurguladığını bildirdi.

“İnsanların tamamını güneye sığınmaya zorladıktan sonra aynı bölgede çadırlarda yaşayanları hedef almakla hangi mesajın iletmek istendiğini anlamıyorum.” diyen Panot, bu tür bir davranışla “İsrail’in soykırım niyetini açıkça ortaya koyduğunu” değerlendirdi.

Söz konusu durum karşısındaki endişelerini ifade eden Panot, “Fransa’nın, Netanyahu’nun Gazze’deki katliamları durdurması için, bu ülkeye yönelik yaptırım meselesini daha yüksek sesle dile getirmesi gerektiğini” belirtti.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler