Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Hindistan, Katar’da İdam Cezasına Çarptırılan 8 Vatandaşın Serbest Bırakıldığını Duyurdu

Hindistan Dışişleri Bakanlığı, Katar'da "casusluk" suçlamasıyla idam cezasına çarptırılan 8 vatandaşın serbest bırakıldığını açıkladı.

Yayınlanma:

Hindistan Dışişleri Bakanlığı bugün yaptığı yazılı açıklamada, Katar’da casusluk suçlamasıyla idam cezasına çarptırılan 8 Hint vatandaşının serbest bırakıldığını bildirdi.

Açıklamada, serbest bırakılan 8 kişiden 7’sinin Hindistan’a döndüğü, diğer bir kişinin ise hala Katar’da olduğu ifade edildi. Hindistan Dışişleri Bakanlığı, diplomatik girişimlerin ve uluslararası çabalaların sonucunda elde edilen bu serbest bırakılmanın ülke için büyük bir memnuniyet kaynağı olduğunu belirtti.

Olayın Detayları

Ekim 2023’te ortaya çıkan haberlere göre eski donanma mensubu 8 Hint subayı, 2022’de bir denizaltı projesiyle ilgili “İsrail adına casusluk yaptıkları gerekçesiyle” Katar’da tutuklanmıştı. Tutuklanan subaylar, casusluk suçlamasıyla mahkemeye çıkarılmış ve idam cezasına çarptırılmışlardı.

İLGİLİ HABER ABD Gazze’ye Havadan Yardım Bıraktı
Hindistan Dışişleri Bakanlığı, Katar'da "casusluk" suçlamasıyla idam cezasına çarptırılan 8 vatandaşın serbest bırakıldığını açıkladı.

Ancak Aralık 2023’te yapılan güncellemelerde, subayların idam cezasının düşürüldüğü bildirilmişti.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler