Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Hollanda’dan İsrail’e Yaptırım Kararı: F-35 Parçalarının Satışı Durduruluyor

Hollanda, uluslararası insancıl hukuk ihlalleri sebebiyle İsrail'e yönelik bir yaptırım kararı alarak, F-35 savaş uçağı parçalarının satışını durdurdu.

Yayınlanma:

Hollanda temyiz mahkemesi, İsrail’in Gazze’yi ele geçirme planı uygulaması ve insanlık suçları işlemesi üzerine uluslararası insancıl hukuk ihlallerine tepki olarak F-35 savaş uçağı parçalarının satışını durdurma kararı aldı.

Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına karşı dünya genelinde yükselen tepkiler, son olarak Hollanda’nın İsrail’e karşı aldığı flaş kararla gündeme geldi. Özellikle İsrail’in son hamleleri ve soykırım yaparak Gazze’yi ele geçirme planını tüm şiddetiyle uygulaması, uluslararası toplumda büyük endişe ve öfkeye yol açtı.

Bu öfkenin bir yansıması olarak Hollanda’nın aldığı yaptırım kararı kapsamında, İsrail’e yönelik F-35 savaş uçağı parçalarının satışı tamamen durdurulacak.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler