Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Cumartesi

14°/

Pazar

13°/

Pazartesi

17°/

Salı

12°/

Çarşamba

12°/

Perşembe

16°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

İmran Han Pakistan Seçimlerinde Birinci Sırayı Aldı

Pakistan'da 8 Şubat'ta düzenlenen Ulusal Meclis ve eyalet meclisleri seçimleri, uzun süren oy sayımının ardından İmran Han liderliğinde sonuçlandı.

Yayınlanma:

Pakistan’da 8 Şubat’ta düzenlenen Ulusal Meclis ve eyalet meclisleri seçimlerinin sonuçları nihayet açıklandı. Uzun süren oy sayımının ardından tutuklu eski Başbakan İmran Han destekli bağımsızlar, seçimleri birinci sırada tamamlayarak büyük bir zafer elde etti. Eski Başbakan Navaz Şerif’in partisi ise ikinci sırada yer aldı.

Ülkede gerçekleşen seçimler, oy sayımının uzun sürmesi nedeniyle krize neden oldu. Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, seçim sonuçlarının gecikmesine atıfta bulunarak, “Elektronik oylama makineleri olsaydı, bugün Pakistan bu krizden kurtulmuş olacaktı!” açıklamasını yaptı.

İmran Han Destekli Bağımsızlar Üst Sırayı Aldı

İLGİLİ HABER ABD Başkanı Biden Gazze’ye Havadan İnsani Yardım Yapacaklarını Açıkladı
Pakistan'da 8 Şubat'ta düzenlenen Ulusal Meclis ve eyalet meclisleri seçimleri, uzun süren oy sayımının ardından İmran Han liderliğinde sonuçlandı.

Sonuçlara göre tutuklu eski Başbakan İmran Han destekli bağımsızlar, seçimleri birinci sırada tamamlarken, Navaz Şerif’in partisi ikinci sırada yer aldı. Bu sonuçlar, ülkede 5 yıl boyunca yasama görevini üstlenecek olan Pakistan Ulusal Meclisi ve eyalet meclislerinin oluşumunu belirleyecek.

Seçim sonuçlarının ardından elektronik oylama makinelerinin eksikliği ülkede tartışma konusu olmaya devam ediyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler