Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/

Perşembe

19°/ 10°

Cuma

19°/ 11°

Cumartesi

11°/

Pazar

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

Irak ordusu mühimmatı yanlışlıkla IŞİD’e attı

Irak Ordusu, Beyci'deki askerlere atması gereken mühimmat ve yiyeceği yanlışlıkla IŞİD mensuplarına attı

Yayınlanma:

Irak Hava Kuvvetlerine ait uçakların Selahaddin vilayetine bağlı Beyci ilçesindeki petrol rafinerisini savunan Irak askerlerine havadan ulaştırdığı silah ve mühimmat yardımının büyük kısmını yanlışlıkla IŞİD’e attığı bildirildi.

Irak Parlamentosu Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut yaptığı açıklamada, “Irak Hava Kuvvetlerine ait uçaklar, IŞİD tarafından kuşatılmış durumda olan Beyci petrol rafinerisini korumakla görevli Irak emniyet güçlerine havadan silah ve mühimmat attı. Ancak operasyonda yapılan hatadan dolayı atılan silahların birçoğu IŞİD’in eline geçti” dedi.

IŞİD’in ele geçirmeye çalıştığı Irak’ın en büyük rafinerisi Beyci’de saldırılar nedeniyle üretime ara verilmeden önce günlük 170 bin varil petrol üretiliyordu.
Irak’ta IŞİD’in geçen yıl Haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı kentlerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından çatışmalar sürüyor. 

İLGİLİ HABER Filistin Kızılayı Gazze Şeridi’nde Koordinasyona Arı Verdi
Irak Ordusu, Beyci'deki askerlere atması gereken mühimmat ve yiyeceği yanlışlıkla IŞİD mensuplarına attı

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler