Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Salı

15°/

Çarşamba

10°/

Perşembe

14°/

Cuma

12°/

Cumartesi

13°/

Pazar

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

İran Irak'ın kuzeyini İHA ve füzelerle vurdu

İran Devrim Muhafızları Ordusu'nun, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil ve Süleymaniye’deki İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (HDK-İ) ait binaları füze ve insansız hava aracıyla (İHA) vurması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi ise yaralandı.

Yayınlanma:

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) bulunan İran Kürdistan Demokrat Partisi’nin (HDK-İ) binalarını füze ve insansız hava aracıyla (İHA) hedef aldı. Erbil kentine bağlı Köysancak ilçesindeki muhalif İran Kürdistan Demokrat Partisi’nin binasını 2 füzeyle vuran İran, kısa süre sonra Süleymaniye’ye bağlı Arbet ilçesindeki İranlı Kürt muhalif partisi Komala’nın binasını İHA ile bombaladı.

IKBY Sağlık Bakanı Saman Berzanci, Köysancak’taki saldırıda 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin de yaralandığını söyledi.
Öte yandan, saldırıdan kısa bir süre sonra Erbil’deki Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Konsolosluğundan siren sesleri yükseldi.

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler