Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

İsrail’in Filistin Ablukası: Gazze’de Açlık ve Hastalık Tehlikesi Büyüyor

Filistinli Kızılayı'nın son açıklamasına göre İsrail'in Gazze'ye yönelik ablukası ve engellediği yardım tırları, bölgedeki insani krizi derinleştiriyor.

Yayınlanma:

İsrail, uzun süredir uluslararası hukuku çiğneyerek Filistinlilere yönelik abluka uyguluyor. 7 Ekim’den bu yana yardım tırlarının girişini engelleyen İsrail, Gazze’ye yapılan yardımları kısıtlayarak bölgedeki insani krizi derinleştiriyor.

Gazze’ye önceki dönemde günde yaklaşık 600 yardım tırının giriş yaptığına işaret eden veriler, İsrail’in ablukası sonucunda bu sayının 95’e düştüğünü gösteriyor.

İLGİLİ HABER Gazzeliler Gıda Ve Suya Erişemiyor
Filistinli Kızılayı'nın son açıklamasına göre İsrail'in Gazze'ye yönelik ablukası ve engellediği yardım tırları, bölgedeki insani krizi derinleştiriyor.

Filistin Kızılayı’nın açıklamasına göre Refah ve Kerem Ebu Salim sınır kapılarından sadece 9,831 yardım tırı Gazze’ye ulaştı. Bu tırların 6,947’si Mısır sınırındaki Refah’tan gelirken, Kerem Ebu Salim’den giriş yapan tırların sayısı ise 2,884’te kaldı.

Günlük ortalama 95 yardım tırının Gazze’ye ulaşabilmesi, bölgedeki Filistinlileri açlığa ve hastalığa mahkum ediyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler