Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Pazar

18°/ 10°

Pazartesi

17°/ 10°

Salı

12°/

Çarşamba

15°/

Perşembe

16°/

Cuma

13°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

İsrailliler Tel Aviv’de Netanyahu Hükümetini Protesto Etti

Tel Aviv'de yaklaşık bin kişi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun hükümetini istifaya çağırmak ve erken seçim talebinde bulunmak amacıyla protesto gösterisi düzenledi.

Yayınlanma:

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de yaklaşık bin kişi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin istifa etmesi ve erken seçim talebiyle sokaklara çıktı. Savunma Bakanlığı yakınlarında toplanan göstericiler, İsrail bayrakları ve protesto pankartlarıyla hükümeti sert bir şekilde eleştirdi.

Düdük, havalı el kornası ve trampetlerle hükümeti protesto eden kalabalık, Netanyahu’nun resminin üzerinde “Suç bakanı”, “İsrail’in yıkıcısı” gibi ifadelerin bulunduğu afişler taşıdı. İsrail polisi ile göstericiler arasında çatışmalar yaşanırken, en az üç kişi gözaltına alındı.

İLGİLİ HABER Gazzeliler Gıda Ve Suya Erişemiyor
Tel Aviv'de yaklaşık bin kişi, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun hükümetini istifaya çağırmak ve erken seçim talebinde bulunmak amacıyla protesto gösterisi düzenledi.

Tel Aviv’deki protestoların yanı sıra Batı Kudüs, Hayfa, Birüssebi gibi kentlerde de binlerce İsrailli, Gazze’de tutulan İsrailli esirlerin geri getirilmesi için siyasi bir anlaşma talebiyle sokaklara döküldü. Hamas’ın İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından esir alınan İsraillilerin geri getirilmesi, halkın öncelikli talepleri arasında yer alıyor.

7 Ekim 2023’te başlayan çatışmaların ardından hala devam eden gerginlikte, Gazze Şeridi’nde çok sayıda İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki çatışmalarda binlerce Filistinlinin öldüğü ve yaralandığı, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarının da saldırıların hedefi olduğu bildirildi.

İsrail’deki siyasi gerilimin arttığı bir dönemde, halkın Netanyahu hükümetine karşı gösterdiği tepkiler giderek artıyor.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler