Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Dünya

İzzeddin el-Kassam Tugayları 7 İsrail Askerini Öldürdü

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde düzenlediği saldırıda antipersonel patlayıcı kullanarak 7 İsrail askerini öldürdü.

Yayınlanma:

Han Yunus’ta İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından antipersonel patlayıcı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda  7 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Han Yunus’un doğusundaki Absan el-Kebira bölgesindeki saldırıda, sıfır mesafeden patlatılan antipersonel bomba sonucunda 7 İsrail askeri öldü. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, saldırının nedenini “Filistinlilere ve kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” olarak açıkladı.

Gazze’de Son Durum

7 Ekim 2023 tarihinden beri devam eden Filistin-İsrail çatışmalarında İsrail, 1200 ölü ve 5 bin 132 yaralı bildirirken Gazze Şeridi’nde ise en az 27 bin 947 Filistinlinin öldüğü ve 67 bin 459 kişinin yaralandığı belirtildi.

author avatar
Öznur Tekeli
18 Eylül 1996 yılında Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra 2022 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde gece editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler